6 týdenní online kurz

Prodýchej se refluxem

Kurz pro dospělé, který vás naučí pracovat s refluxem ve všech jeho souvislostech.

 • Hledáte stále příčinu vašich obtíží s refluxem a připadá vám, že na ni nemůžete přijít?
 • Jste zmateni z toho, že jednou můžete sníst cokoliv a je vám dobře a jindy se vám udělá zle z běžného dietního jídla?
 • Máte pocit, že vám léky moc nepomáhají nebo je nechcete dlouhodobě brát?
 • Bojíte se, že vaše potíže jsou dlouhodobé a že jich snad už nikdy nezbavíte?
 • Zajímá vás psychosomatické pozadí refluxu a chcete se naučit pracovat se stresem?

Už vás někdy napadlo, že je možné ovlivnit reflux pomocí změny dýchání?

Mě samotnou by to před 10 lety nenapadlo ani náhodou. Pracovala jsem jako dětský fyzioterapeut a reflux jsem považovala za diagnózu, která se léčí na ORL pomocí léků snižujících kyselost žaludečních štáv. V té době se v motolské nemocnici v Praze začal fyzioterapet Mgr. Petr Bitnar věnovat pacientům s refluxem a léčil je pomocí správné aktivace bránice a měl s tím velké úspěchy. Na jeho kurz před 7 lety jsem šla spíše ze zvědavosti, ale zlepšování dospělých i dětských pacientů po terapii mě naprosto nadchlo.

A co kdyby se vám podařilo ovlivnit reflux natolik, že budete moci přestat brát léky?

Líbí se vám tato představa. Mě se  líbí moc.

Naučit se pracovat s refluxem bez nutnosti využití léků je totiž cíl, který si dávám při terapii s pacientem vždy. Léky na reflux mají spoustu negativních účinků a já nejsem zastánce dlouhodobého užívání léků, pokud to není bezpodmínečně nutné. Mám ráda hledání souvislostí a zlepšování nemocí co nejvíce přirozeným způsobem. A tím dýchání bezpochyby je.  

Jak je možné, že změna dechového stereotypu zlepšuje reflux?

Gastroesofageální reflux je porucha dolního svěrače jícnu, jehož funkcí je bránit návratu žaludečního obsahu ze žaludku do jícnu. Správné nastavení tohoto svěrače zajišťuje bránice. Bránice má ale ještě ale další dvě funkce, stabilizační (brání orgánům dutiny břišní vstupu do hrudní oblasti) a dechovou. Je to největší dechový orgán v těle.  A právě proto je možné pomocí dechu zlepšit funkci bránice natolik, že se odstraní porucha dolního svěrače jícnu. Díky tomu se zlepší i reflux.  

Připravila jsem pro vás 6 týdenní kurz, jehož cílem je naučit vás nejen speciální cviky na aktivaci bránice, ale provést vás souborem režimových opatření, které mají pro dlouhodobý efekt zlepšení zásadní význam. 

V průběhu 7 let , kdy se věnuji pacientům s refluxem ve své ordinaci i v online světe pomocí ebooků, jsem si ověřila, že samotné cvičení je jen část úspěchu. Ještě důležitější je uvědomění, že i reflux má své souvislosti, které je potřeba ovlivnit.

Každý pacient je jiný a každý potřebuje trochu jinou kombinaci terapie. Proto je mým cílem, aby jste v průběhu 6 týdnů prošli vším důležitým v léčbě refluxu a sami si na sobě vyzkoušeli účinky jednotlivých cviků a režimových opatření.

Díky tomu si vytvoříte svou jedinečnou antirefluxní sestavu, která vám klidně může zabrat jen pár minut denně, ale bude vám sloužit už navždy.

 

 

Pro koho kurz je? 

 • Pro všechny, kteří se už nějakou dobu trápí s refluxem a chtěli by se naučit s ním dlouhodobě pracovat.
 • Pro všechny, kteří hledají cestu, jak se zbavit léků.
 • Pro všechny, kteří jsou připraveni alespoň na minimální změnu ve svém životě a stravování.
 • Pro všechny, kteří jsou odhodláni kurzem poctivě projít a dokončit ho.
 • Pro všechny, které zajímá psychosomatika a chtějí umět pracovat se svým stresem.
 • Nově je kurz upraven tak, aby ho mohli absolvovat i pacienti s hiátovou kýlou.

 

Pro koho kurz není?

 • Pro pacienty se zánětem jícnu 3. stupně - zde není vhodné vysazovat léky, ale cvičení samozřejmě může pomoci.
 • Pro  děti do 15 let - pro ty mám k dispozici jednodušší cviky v ebooku Cviky pro léčbu refluxu u dětí
 • Pro pacienty, kteří vědí, že v době konání kurzu nebudou mít čas kurzem projít a vyzkoušet všechny techniky, které kurz nabízí.

Jak bude kurz probíhat?

Kurz bude probíhat po dobu 6 týdnů formou videí. Videa jsou předtočená a můžete se na ně podívat kdykoliv budete mít čas. Každý týden se vám otevře jedna lekce a společně probereme režimové opatření a naučíme se 2 nové dechové cviky na zlepšení aktivity bránice. Vaším úkolem bude dané věci na týden zařadit do svého běžného života a pozorovat, jak se cítíte ohledně vášeho refluxu. Poté se přesuneme k dalšímu týdnu a budeme zkoušet zase nové cviky a nová režimová opatření. Po skončení kurzu si ponecháte jen to, co vám dělalo dobře a zlepšovalo váš reflux.  

Já sama pro vás budu celou dobu k dispozici na emailu a živě v rámci ZOOM setkání, kde budu odpovídat na vaše otázky. Prvních šest týdnu bude ZOOM setkávání 1x týdně, poté 1x za 14 dní. ZOOM setkání jsou nahravaná a je možné je shlédnout i ze záznamu.

Na konci kurzu ode mne dostanete všechny důležité cviky a informace formou ebooku, tak aby jste si je mohli kdykoliv připomenout. Samotný kurz bude přístupný 3 měsíce. Je to dost času na to, aby jste kurzem mohli v klidu projít, ale zároveň je to ohraničané tak, aby jste cvičení neodkládali a využili mou plnou podporu.

Jedině tak z kurzu můžete mít maximální užitek a váš stav se bude zlepšovat. 

Co se v kurzu dozvíte?

 • 1. týden
  Naučíte se pomocí 3 "zázračných cviků" zlepšit pohyblivost a bolestivost páteře. Už to samotné může výrazně zlepšit vaše projevy refluxu. Vysvětlím vám jak bránice funguje a jakému typu dýchání se vyhnout a naučíme se 2 základní dechové cviky vleže na zádech.
 • 2. týden
  Naučíte se zvládat stres a zlepšit svůj spánek pomocí autogenního tréninku, seznámíte se s psychosomatikou refluxu a ukážeme si cvik vleže na zádech na zklidnění a relaxaci
 • 3. týden
  Dietní opatření - dozvíte se, jaké jídlo většině pacientům škodí a co naopak není potřeba vysazovat a naučíme se 2 dechové cviky s aktivací bránice v poloze v kleku
 • 4. týden
  Naučíte se jak správně jíst, sedět a kousat + 2 dechové cviky v sedě
 • 5. týden
  Vyzkoušíte si na sobě jaký vliv má přirozený pohyb na váš reflux. Naučíme se 2 dechové cviky ve stoji a zároveň budeme trénovat i aktivaci bránice se zátěží, aby se vám reflux nezhoršoval při nošení těžších věcí (třeba nákupu)
 • 6. týden
  Naučím vás správně používat nádechový trenažér nejen k terapii, ale i k diagnostice. Seznámím vás s viscerální masáží a naučím vás aktivovat reflexní zónu žaludku. Vyzkoušíte si i speciální cvik na noční reflux.
 • Bonusová lekce o práci se stresem z pohledu psychosomatiky refluxu
  Tato lekce je plná praktických úkolů a má cíl vrátit vám radost do života, naučit se zpomalit a poprat se s pocitem zahlcenosti.
 • Pravidelné ZOOM konzultace
  Pravidelně (1x za 1-2 týdny podle počtu účastníků) se můžeme potkat na ZOOM konzultacích, kde budu odpovídat na vaše dotazy.
 • Ebook se cviky ke stažení
  Na konci kurzu si stáhnete do svého počítače samostatný ebook se všemi cviky, který vám zůstane už navždy.

Kdo vás bude kurzem provázet?

PhDr. Jana Tůmová, PhD.

Jsem fyzioterapeut, který vystudoval FTVS UK obor fyzioterapie se zaměřením na psychosomatiku a už skoro 20let pracuji s dětskými i dospělými pacienty na ambulanci v Praze. Před 7 lety jsem absolvovala kurz léčby refluxu u Mgr. Petra Bitnara v Motole a před časem i kurz viscerálních masáží u pacientů s refluxní chorobou. Jsem certifikovaný DNS terapeut, který využívá metodu Prof. Koláře ke správné aktivace bránice v jednotlivých pozicích těla.

Na kolik si kurz cením?

Na to, abych s vámi mohla projít všechny části kurzu a naučit vás speciální cviky a režimová opatření, tak bych potřebovala minimálně 3 hodinových terapií v mé ordinaci. Cena jedné terapie je 1 500Kč, tzn. 4 500 Kč celkem. 

Bonus ve formě osmi 30 minutových ZOOM setkání s mou osobní konzultací má hodnotu dalších 4 000 Kč.

Ebook se všemi cviky, který na konci kurzu dostanete je samostatně neprodejný, ale odpovídá ceně 900 Kč.

Celková hodnota toho, co vám nabízím je minimálně 9 400 Kč.

Cena kurzu pro vás je však výrazně nižší. 🙂

 

 

9 400 Kč/ 380EUR

Cena kurzu je 2 990 Kč/ 120 EUR

 

Časté otázky a odpovědi

 

Zlepší se po dechové terapii všichni klienti?

Ráda bych řekla, že ano, ale to by nebyla pravda. Při osobním setkání v ordinaci je úspěšnost přibližně 80%. Při cvičení pomocí ebooků se pohybuje okolo 60%. Předpokládám, že pomocí online kurzu bychom se mohli dostat na výrazné zlepšení u 70% klientů.

Mohou všichni klienti přestat brát léky, pokud absolvují kurz a naučí se cviky?

Klienti přestávají brát léky léky v okamžiku, kdy se jejich stav zlepší a oni už je nepotřebují. Úspěšnost je tedy stejná, jako u zlepšení refluxu - 60-80%. Někdy je potřeba ještě osobní schůzka s kontrolou cviků, viscerální masáže nebo ovlivnění dalších pohybových obtíží.

Pokud se stav zlepší, je reálné, že mi reflux už nikdy nevrátí?

Opravdu existují klienti, kteří mají jen jednu epizodu s refluxem za život. Ale většina klientů řeší potíže opakovaně při větším stresu nebo výraznější změně ve stravování. Tito klienti jsou mojí cílovou skupinou. Pomocí kurzu by se měli naučit s refluxem pracovat dlouhodobě.

Jak často musím cvičit, aby se reflux zlepšil?

Mým cílem je, aby pacienti mohli normálně žít a cvičení bylo jejich nedílnou součástí, která je nijak neomezuje a neobtěžuje. Takže cvičíte většinou párkrát za den, 1-2 cviky, které vám dělají dobře po dobu několika málo minut.

Už jsem s vámi někdy cvičil/a pomocí ebooku Cviky na léčbu refluxu. Jsou cviky v online kurzu stejné jako v ebooku?

Nejsou. Je tam 12 nových cviků, které odpovídají aktuálnímu trendu v léčbě refluxu. Cvičí se více ve stoji a vsedě.

Reference

Hned od počátku kurzu, do kterého jsem se přihlásila po shlédnutí webináře, jsem ve Vás měla plnou důvěru, což je pro mě velmi důležité. Je znát, že se problematice refluxu již dlouho a důkladně věnujete - teoreticky, prakticky a ve všech možných, zdánlivě často nesouvisejících, souvislostech. Mně osobně nejvíce pomohla dechová cvičení, autogenní trénink, změna v oblékání a zvědomění si konzumace jídla. Velkou pozitivní změnu jsem zaznamenala také poté, co jsem se rozhodla udělat zásadní změny v jedné životní oblasti, která mě velmi "zahlcovala". Moc děkuji, že jste kurz vytvořila, je mi velice blízký Váš přístup a psychosomatický pohled. Jsem moc vděčná, že mi kurz přišel do cesty (byla to náhoda, kterou bych nikdy nevymyslela, jak už to tak bývá:). Věřím, že díky kurzu a spoustě nových informací se mi podaří zvládat reflux bez léků. Mějte se hezky a ať se Vám daří, je skvělé co děláte a jak to děláte.
Zuzana Kyovskáúčastnice 2. běhu kurzu Prodýchej se refluxem
Jsem z kurzu nadšená, konečně jsem slyšela konkrétní tipy, jak si pomoci i bez léků. Líbilo se mi, že kurz nebyl zahlcující a postupně ukazoval cviky, které jsou jednoduché a časově nenáročné. Také jsem ocenila psychosomatické okénko, díky kterému jsem měla z kurzu komplexní pocit. Paní Tůmová dokáže nadchnout svou optimistickou povahou a podporou, která je zřejmá nejen z videí, ale i z pravidelných setkání na ZOOMu. Moc děkuji
Zuzka Zemanováúčastnice 3. běhu kurzu Prodýchej se refluxem, 34 let
Ohromná vděčnost za Vás. Váš kurz splnil vše co hledám....laskavý přístup, podpora, možnosti, hledání příčiny. Kurz je krásně poskládán a donutil mě se rozhýbat:-). Nejen fyzicky cvičením, ale konečně začít jíst malé porce a pořádně kousat. Toto bylo pro mě největším přínosem, ulevilo mi to od bolestí hlavy. Jsem ve věku, kdy reflux není jediným mým problémem, takže budu rozplétat dál. Chtěla bych na své cestě potkat více takových "průvodců" jako jste Vy. Moc děkuji a prosím pokračujte v tom co děláte, má to smysl. Návod i ebook mám, tak teď už je to jen na mně.
Alena Drábová, účastnice 3. běhu kurzu Prodýchej se refluxem
Kurz „Prodýchej se refluxem“ jsem si koupila k narozeninám a musím říct, že si z celého kurzu odnáším velmi pozitivní pocit. O dýchání do břicha jsem slyšela již dříve, ale netušila jsem, jak velký význam může samotné dýchání do určité části těla na můj celkový zdravotní stav. Autogenní trénink před spaním si nemohu vynachválit a prakticky není večer, kdy bych si ho nepustila. Jediné, co jsem nedokázala omezit, jsou zakysané mléčné výrobky, kterými ráda doplňuji dušenou zeleninu, nebo krémovou polévku. Na závěr bych ráda uvedla, že po absolvování kurzu jsem se poprvé za tři roky rozhodla postupně vysadit medikaci- to je pro mne TOP. Takže za mě kurz splnil očekávání na sto procent a rozhodně doporučím všem, které reflux trápí a cítí se bezmocní- věřte, že nejste 😊
Dana Steinováúčastnice 1. běhu kurzu Prodýchej se refluxem, 37 let
Kurz Prodýchej se refluxem je veden komplexně. Tedy netýká se jen cvičení s dechem, ale je zde mnoho rad ohledně jídla, pohybu, psychosomatiky. Jednotlivé týdny přináší nové úkoly a témata. Je příjemné, že videa ke kurzu jdou rovnou k tématu a jsou tedy krátká, čímž člověk neodkládá jejich puštění, když má méně času. Každý týden probíhal v příjemné atmosféře zoom, kde se zodpovídaly dotazy a řešily úspěchy, posuny. Takže byla i skupinová podpora. Děkuji za kurz, byl podnětný.
Šárka Hálováúčastnice 2. běhu kurzu Prodýchej se refluxem
Zhruba dva roky mě trápil nepříjemný chrapot. Občas jsem byla úplně bez hlasu, a tak jsem uvažovala i o tom, že se po desítkách let budu muset rozloučit se svým koníčkem - zpěvem ve sboru. Na foniatrii se ukázalo, že příčinou chrapotu je reflux. Léky ani dieta (refluxová, bezlepková) nepomáhaly. Dostala jsem se na rehabilitaci k paní doktorce Tůmové, která se mnou trpělivě nacvičovala dýchání do břicha, aktivaci bránice, relaxaci stažených svalů, srozumitelně mi vysvětlovala, jak tělo funguje. Dvouletý chrapot po týdnu cvičení zmizel, ve sboru nadále zpívám, léky na reflux neberu.
Lucie Jílkovápacientka, 46 let

Kurz aktuálně probíhá a není možné do něj vstoupit.

Další kurz je naplánován na začátek května 2023.

Pokud se chcete jako první dozvědět o spuštění nového běhu kurzu a získat nejlepší možnou cenu, napište mi svůj email a já se vám začátkem dubna ozvu.