6 týdenní online kurz

Prodýchej se refluxem

Kurz pro dospělé, který vás naučí pracovat s refluxem ve všech jeho souvislostech.

 • Hledáte stále příčinu vašich obtíží s refluxem a připadá vám, že na ni nemůžete přijít?
 • Jste zmateni z toho, že jednou můžete sníst cokoliv a je vám dobře a jindy se vám udělá zle z běžného dietního jídla?
 • Máte pocit, že vám léky moc nepomáhají nebo je nechcete dlouhodobě brát?
 • Bojíte se, že vaše potíže jsou dlouhodobé a že jich snad už nikdy nezbavíte?

Pokud jste odpověděli na některou otázku ANO, tak tu jste správně a můžeme společně zapracovat na vaší jedinečné cestě ke zlepšení refluxu.

Už vás někdy napadlo, že je možné ovlivnit reflux pomocí změny dýchání?

Mě samotnou by to před 10 lety nenapadlo ani náhodou. Pracovala jsem jako dětský fyzioterapeut a reflux jsem považovala za diagnózu, která se léčí na ORL pomocí léků snižujících kyselost žaludečních štáv. V té době se v motolské nemocnici v Praze začal fyzioterapet Mgr. Petr Bitnar věnovat pacientům s refluxem a léčil je pomocí správné aktivace bránice a měl s tím velké úspěchy. Na jeho kurz jsem šla před 8 lety spíše ze zvědavosti, ale zlepšování dospělých i dětských pacientů po terapii mě naprosto nadchlo. 🙂

Co kdyby se vám podařilo ovlivnit reflux natolik, že budete moci přestat brát léky?

Líbí se vám tato představa. Mě se  líbí moc.

Naučit se pracovat s refluxem bez nutnosti využití léků je totiž cíl, který si dávám při terapii s pacientem vždy. Léky na reflux mají spoustu negativních účinků a já nejsem zastánce dlouhodobého užívání léků, pokud to není bezpodmínečně nutné. Mám ráda hledání souvislostí a zlepšování nemocí co nejvíce přirozeným způsobem. A tím dýchání bezpochyby je.  

Jak je možné, že změna dechového stereotypu zlepšuje reflux?

Gastroesofageální reflux je porucha dolního svěrače jícnu, jehož funkcí je bránit návratu žaludečního obsahu ze žaludku do jícnu. Správné nastavení tohoto svěrače zajišťuje bránice. Bránice má ale ještě ale další dvě funkce, stabilizační (brání orgánům dutiny břišní vstupu do hrudní oblasti) a dechovou. Je to největší dechový orgán v těle.  A právě proto je možné pomocí dechu zlepšit funkci bránice natolik, že se odstraní porucha dolního svěrače jícnu. Díky tomu se zlepší i reflux.  

6 týdnů, které změní váš pohled na reflux

Vytvořila jsem pro vás 6 týdenní kurz, jehož cílem je naučit vás nejen speciální cviky na aktivaci bránice, ale provést vás souborem režimových opatření, které mají pro dlouhodobý efekt zlepšení zásadní význam. 

V průběhu 8 let , kdy se věnuji pacientům s refluxem ve své ordinaci i v online světe pomocí ebooků, jsem si ověřila, že samotné cvičení je jen část úspěchu. Ještě důležitější je uvědomění, že i reflux má své souvislosti, které je potřeba ovlivnit.

Každý pacient je jiný a každý potřebuje trochu jinou kombinaci terapie. Proto je mým cílem, aby jste v průběhu 6 týdnů prošli vším důležitým v léčbě refluxu a sami si na sobě vyzkoušeli účinky jednotlivých cviků a režimových opatření.

Díky tomu si vytvoříte svou jedinečnou antirefluxní sestavu, která vám klidně může zabrat jen pár minut denně, ale bude vám sloužit už navždy.

Velmi cenná je i podpora celé skupiny a možnost cokoliv konzultovat se mnou v rámci pravidelných ZOOM setkání. (Pro vás v letní verzi kurzu bude toto dostupné od 23.9.2024)

 

 

Pro koho kurz je? 

 • Pro vás, kteří se už nějakou dobu trápí s refluxem a chtěli by se naučit s ním dlouhodobě pracovat.
 • Pro vás, kteří hledají cestu, jak se zbavit léků.
 • Pro vás, kteří jsou připraveni alespoň na minimální změnu ve svém životě a stravování.
 • Pro vás, kteří jsou odhodláni kurzem poctivě projít a dokončit ho.
 • Pro vás, které zajímá psychosomatika a chtějí umět pracovat se svým stresem.
 • Nově je kurz upraven tak, aby ho mohli absolvovat i pacienti s hiátovou (brániční) kýlou.
 • Kurz je vhodný i pro pacienty, kteří zatím nemají reflux potvrzený. Cviky a režimové opatření, které se zde učíme jsou přínosné i pro úplně zdravé lidi a výrazně zlepšují kvalitu života.

 

Pro koho kurz není?

 • Pro pacienty se zánětem jícnu 3. stupně - zde není vhodné vysazovat léky, ale cvičení a změna režimových opatření samozřejmě i zde hodně pomáhá.
 • Pro  děti do 15 let - pro ty mám k dispozici jednodušší cviky v ebooku Cviky pro léčbu refluxu u dětí
 • Pro klienty, kteří si nenajdou čas projít a vyzkoušet všechny techniky, které zde učím. Je potřeba si kurz určit jako aktuální prioritu a najít si pár minut denně na změnu.

Jak kurz probíhá?

Kurz probíhá v uzavřené členské sekci po dobu 6 týdnů formou videí a úkolů. Videa jsou předtočená a můžete se na ně podívat kdykoliv budete mít čas. Každý týden se vám otevře jedna lekce a společně probereme režimové opatření a naučíte se 2 nové dechové cviky na zlepšení aktivity bránice. Vaším úkolem bude dané věci na týden zařadit do svého běžného života a pozorovat, jak se cítíte ohledně vášeho refluxu. Poté se přesunete k dalšímu týdnu a budete zkoušet zase nové cviky a nová režimová opatření. Po skončení kurzu si ponecháte jen to, co vám dělalo dobře a zlepšovalo váš reflux.  

Na konci kurzu ode mne dostanete všechny důležité cviky a informace formou ebooku, tak aby jste si je mohli kdykoliv připomenout. Samotný kurz bude přístupný 3 měsíce. Je to dost času na to, aby jste kurzem mohli v klidu projít, ale zároveň je to ohraničané tak, aby jste cvičení neodkládali. 

Jedině tak z kurzu můžete mít maximální užitek a váš stav se zlepší.

Co se v kurzu naučíte?

1. týden

Naučíte se pomocí 3 "zázračných cviků" zlepšit pohyblivost a bolestivost páteře. Už to samotné může výrazně zlepšit vaše projevy refluxu. Vysvětlím vám jak bránice funguje a jakému typu dýchání se vyhnout a naučíme se 2 základní dechové cviky vleže na zádech.

2. týden

Naučíte se zvládat stres a zlepšit svůj spánek pomocí autogenního tréninku, seznámíte se s psychosomatikou refluxu a ukážeme si cvik vleže na zádech na zklidnění a relaxaci

3. týden

Dietní opatření - dozvíte se, jaké jídlo většině pacientům škodí a co naopak není potřeba vysazovat a naučíme se 2 dechové cviky s aktivací bránice v poloze v kleku

4. týden

Naučíte se jak správně jíst, sedět a kousat + 2 dechové cviky v sedě

5. týden

Vyzkoušíte si na sobě jaký vliv má přirozený pohyb na váš reflux. Naučíme se 2 dechové cviky ve stoji a zároveň budeme trénovat i aktivaci bránice se zátěží, aby se vám reflux nezhoršoval při nošení těžších věcí (třeba nákupu)

6. týden

Naučím vás správně používat nádechový trenažér nejen k terapii, ale i k diagnostice. Seznámím vás s viscerální masáží a naučím vás aktivovat reflexní zónu žaludku. Vyzkoušíte si i velmi účinný cvik na noční reflux.

Ebook se cviky ke stažení

Na konci kurzu si stáhnete do svého počítače samostatný ebook se všemi cviky, který vám zůstane už navždy.

Pravidelné ZOOM konzultace

Pro vás dostupné až od 23.9.2024 s novou skupinou. Přes léto je kurz k dispozici formou samostudia, bez pravidelných ZOOM setkání.

 

Uzavřená facebooková skupina pro absolventy kurzu

Nově jsem, na žádost mnohých klientů, vytvořila uzavřenou facebookovou skupinu pro všechny absolventy mého kurzu (minulé i budoucí). S klienty, které mají stejné problémy jako vy, zde můžete dlouhodobě sdílet poznatky a vzájemně se podporovat při zlepšování refluxu. Já sama zde aktivní nebudu. Je to chráněný prostor pro vás po ukončení kurzu.

Kdo vás bude kurzem provázet?

PhDr. Jana Tůmová, PhD.

Jsem fyzioterapeutka, který vystudovala FTVS UK obor fyzioterapie se zaměřením na psychosomatiku a už skoro 20let pracuji s dětskými i dospělými pacienty na ambulanci v Praze. Před 8 lety jsem absolvovala kurz léčby refluxu u Mgr. Petra Bitnara v Motole a před časem i kurz viscerálních masáží u pacientů s refluxní chorobou. Jsem certifikovaný DNS terapeut, který využívá metodu Prof. Koláře ke správné aktivace bránice v jednotlivých pozicích těla.

Na kolik si kurz cením?

Na to, abych s vámi mohla projít všechny části kurzu a naučit vás speciální cviky a režimová opatření, tak bych potřebovala minimálně 4 hodinových terapií v mé ordinaci. Cena jedné terapie je 1 500Kč, tzn. 6 000 Kč celkem. 

Bonus ve formě devíti 30 minutových ZOOM setkání s mou osobní konzultací má hodnotu dalších 4 000 Kč (Pro vás od září do prosince 2024)

Ebook se všemi cviky, který na konci kurzu dostanete je samostatně neprodejný, ale odpovídá ceně 900 Kč.

Celková hodnota toho, co vám nabízím je minimálně 10 900 Kč.

Cena kurzu pro vás je však výrazně nižší. 🙂

 

 

10 900 Kč/ 450EUR

Cena letní verze kurzu je 3 200 Kč/ 130 EUR

 

Speciální letní verze kurzu

 

Získáte ihned přístup na 3 měsíce formou samostudia + od 23.9.2024 další 3 měsíce s mou podporou v rámci pravidelných ZOOM setkání.

Akce platí do 5.8. 2024. 

Časté otázky a odpovědi

 

Zlepší se po dechové terapii všichni klienti?

Ráda bych řekla, že ano, ale to by nebyla pravda. Při osobním setkání v ordinaci je úspěšnost hodně individuální a záleží hlavně na tom, jak jsou ochotni pacienti měnit své návyky. Při cvičení pomocí online kurzu se zlepší většinou 70- 80% klientů. Monitoruji to pomocí závěrečného dotazníku po absolvování kurzu.

Mohou všichni klienti přestat brát léky, pokud absolvují kurz a naučí se cviky?

Klienti přestávají brát léky léky v okamžiku, kdy se jejich stav zlepší a oni už je nepotřebují. Úspěšnost je tedy stejná, jako u zlepšení refluxu. Někdy je potřeba ještě osobní schůzka s kontrolou cviků, viscerální masáže nebo ovlivnění dalších pohybových obtíží.

Pokud se stav zlepší, je reálné, že mi reflux už nikdy nevrátí?

Opravdu existují klienti, kteří mají jen jednu epizodu s refluxem za život. Ale většina klientů řeší potíže opakovaně při větším stresu nebo výraznější změně ve stravování. Tito klienti jsou mojí cílovou skupinou. Pomocí kurzu by se měli naučit s refluxem pracovat dlouhodobě.

Jak často musím cvičit, aby se reflux zlepšil?

Mým cílem je, aby pacienti mohli normálně žít a cvičení bylo jejich nedílnou součástí, která je nijak neomezuje a neobtěžuje. Takže cvičíte většinou párkrát za den, 1-2 cviky, které vám dělají dobře po dobu několika málo minut.

Reference

Ohromná vděčnost za Vás. Váš kurz splnil vše co hledám....laskavý přístup, podpora, možnosti, hledání příčiny. Kurz je krásně poskládán a donutil mě se rozhýbat:-). Nejen fyzicky cvičením, ale konečně začít jíst malé porce a pořádně kousat. Toto bylo pro mě největším přínosem, ulevilo mi to od bolestí hlavy. Jsem ve věku, kdy reflux není jediným mým problémem, takže budu rozplétat dál. Chtěla bych na své cestě potkat více takových "průvodců" jako jste Vy. Moc děkuji a prosím pokračujte v tom co děláte, má to smysl. Návod i ebook mám, tak teď už je to jen na mně.
Alena Drábová, účastnice 3. běhu kurzu Prodýchej se refluxem
Jelikož jsem trochu staromódní a preferuji spíš osobní přístup tváří v tvář, stavěl jsem se zprvu ke kurzu skepticky, nakonec jsem se odhodlal jej zkusit a nelitoval jsem. Osobní přístup jsem totiž nalezl v týdenních zoom setkáních, kdy paní Tůmová vždy zcela zodpověděla nejen veškeré mé otázky, ale i dotazy ostatních účastníků, z čehož jsem čerpal další cenné informace. Ocenil jsem možnost zeptat se pravidelně na správnost provádění jednotlivých cviků při rozložení kurzu do více týdnů. Vzhledem k množství informací bych v kratších intervalech nebo dvou či třech osobních hodinách nebyl ani schopný vše zavnímat a vyzkoušet škálu možností s posouzením přínosu. Z většiny týdnů jsem vybral něco pro mě osobně vhodného a zařadil to do běžného programu. Jsem moc rád, že jsem zvolil tuto variantu a vřele ji doporučuji.
Karel Hlaváčekúčastník 5. běhu kurzu Prodýchej se refluxem
Hned od počátku kurzu, do kterého jsem se přihlásila po shlédnutí webináře, jsem ve Vás měla plnou důvěru, což je pro mě velmi důležité. Je znát, že se problematice refluxu již dlouho a důkladně věnujete - teoreticky, prakticky a ve všech možných, zdánlivě často nesouvisejících, souvislostech. Mně osobně nejvíce pomohla dechová cvičení, autogenní trénink, změna v oblékání a zvědomění si konzumace jídla. Velkou pozitivní změnu jsem zaznamenala také poté, co jsem se rozhodla udělat zásadní změny v jedné životní oblasti, která mě velmi "zahlcovala". Moc děkuji, že jste kurz vytvořila, je mi velice blízký Váš přístup a psychosomatický pohled. Jsem moc vděčná, že mi kurz přišel do cesty (byla to náhoda, kterou bych nikdy nevymyslela, jak už to tak bývá:). Věřím, že díky kurzu a spoustě nových informací se mi podaří zvládat reflux bez léků. Mějte se hezky a ať se Vám daří, je skvělé co děláte a jak to děláte.
Zuzana Kyovskáúčastnice 2. běhu kurzu Prodýchej se refluxem
Jsem z kurzu nadšená, konečně jsem slyšela konkrétní tipy, jak si pomoci i bez léků. Líbilo se mi, že kurz nebyl zahlcující a postupně ukazoval cviky, které jsou jednoduché a časově nenáročné. Také jsem ocenila psychosomatické okénko, díky kterému jsem měla z kurzu komplexní pocit. Paní Tůmová dokáže nadchnout svou optimistickou povahou a podporou, která je zřejmá nejen z videí, ale i z pravidelných setkání na ZOOMu. Moc děkuji
Zuzka Zemanováúčastnice 3. běhu kurzu Prodýchej se refluxem, 34 let
Kurz „Prodýchej se refluxem“ jsem si koupila k narozeninám a musím říct, že si z celého kurzu odnáším velmi pozitivní pocit. O dýchání do břicha jsem slyšela již dříve, ale netušila jsem, jak velký význam může samotné dýchání do určité části těla na můj celkový zdravotní stav. Autogenní trénink před spaním si nemohu vynachválit a prakticky není večer, kdy bych si ho nepustila. Jediné, co jsem nedokázala omezit, jsou zakysané mléčné výrobky, kterými ráda doplňuji dušenou zeleninu, nebo krémovou polévku. Na závěr bych ráda uvedla, že po absolvování kurzu jsem se poprvé za tři roky rozhodla postupně vysadit medikaci- to je pro mne TOP. Takže za mě kurz splnil očekávání na sto procent a rozhodně doporučím všem, které reflux trápí a cítí se bezmocní- věřte, že nejste 😊
Dana Steinováúčastnice 1. běhu kurzu Prodýchej se refluxem, 37 let
Kurz Prodýchej se refluxem je veden komplexně. Tedy netýká se jen cvičení s dechem, ale je zde mnoho rad ohledně jídla, pohybu, psychosomatiky. Jednotlivé týdny přináší nové úkoly a témata. Je příjemné, že videa ke kurzu jdou rovnou k tématu a jsou tedy krátká, čímž člověk neodkládá jejich puštění, když má méně času. Každý týden probíhal v příjemné atmosféře zoom, kde se zodpovídaly dotazy a řešily úspěchy, posuny. Takže byla i skupinová podpora. Děkuji za kurz, byl podnětný.
Šárka Hálováúčastnice 2. běhu kurzu Prodýchej se refluxem

Speciální letní verze kurzu

 

Získáte ihned přístup na 3 měsíce formou samostudia + od 23.9.2024 další 3 měsíce s mou podporou v rámci pravidelných ZOOM setkání.

Akce platí do 5.8. 2024.