Hrbení děti z pohledu psychosomatiky

Zážitkový kurz pro rodiče a jejich dospívající děti, který propojuje fyzioterapii a psychosomatiku.

Trápíte se už nějakou dobu se cvičením vašich dětí kvůli hrbení zad a nevidíte žádné velké zlepšení?

Vaše děti stále méně chtějí spolupracovat a opakovat naučenou sestavu cviků a vy už nevíte co s tím?

Při představě dalších několika let nucení ke cvičení se vám dělá špatně?

Taky se vám možná postupně s různými příkazy, zákazy a povinostmi vytrácí radost ze společně stráveného času. Děti se vám spíše vyhýbají, o jejich problémech skoro nic nevíte a přitom byste jim tak rádi pomohli.

Tak to pojďme společně změnit.

Představte si, jaké by to bylo, kdyby jste věděli, že celá tíha tohoto problému neleží jen ve fyzické rovině.

Že to můžete změnit i mnohem přijemnější cestou a znovu navázat kontakt se svým dítětem na hlubší rovině.

Představte si večer, kdy si se svým dítětem povídáte a masírujete ho a víte, že děláte pro jeho psychickou pohodu a pro jeho záda to nejlepší. Bez křiku a oddělenosti, v souladu s vámi oběma.

A teď si představte, že dítě povyroste. Už je z něj dospělák a on si jde nadšena zaběhat, protože má rád sebe i své tělo a chce o něj pečovat.

I toto můžeme dětem předat. A má to přesah i na nás rodiče. 🙂

Jste připraveni změnit vaše povědomí o těle a o psychosomatice? Říkáte ANO bližšímu vztahu s dítětem?

Pak se pojďte podívat, co vše se v kurzu můžete naučit.

  • Co je to psychosomatika?
    a jak souvisí s hrbením dětí
  • Dozvíte se, co děti vyjadřují postojem svého těla.
    Toto bude hodně o emocích a jejich vlivu na postavení těla
  • Co vše ovlivňuje biorytmus těla?
    A proč je dobré ho respektovat. U dospívajících je toto téma hodně zásadní.
  • Jak udržet lásku k pohybu a pravidelnou sportovní aktivitu
    ideálně po celý život. Téma nejen pro děti. 🙂
  • Jak pracovat s motivací dětí ke cvičení?
    Pro děti, které potřebují pravidelně cvičit kvůli zhoršení postavení těla.
  • Co je důležité při hrbení ohlídat?
    Každopádně skoliózu a asymetrii těla - naučím vás jak jí poznat a co dělat, pokud jí objevíte.
  • Pár cviků, které pomohou rozhýbat a srovnat záda.
    ale opravdu jenom pár:) Vyberu pro vás cviky, které budou mít největší efekt a které budete milovat.
  • Tipy a rady jak podpořit rovná záda
    Jak sedět, aby vás nic nebolelo. V jaké poloze je nejméně škodlivé hrát si na mobilu. Jaké pomůcky vás upozorní na zhroucený sed.
  • Speciální masáž hlazením k harmonizaci svalového napětí
    a ke zlepšení vašich vzájemných vztahů Toto je top metoda, kterou bych vám moc přála zažít a není to obyčejné hlazení ani masáž jak jí znáte:)
  • Dosycení rodičů
    Tipy jak se dosytit jako rodič, abych tu mohl být pro své dítě

Zážitkový kurz pro rodiče a jejich děti má za cíl skrze téma hrbení dětí přivést děti blíže k sobě a rodiče blíže ke svým dětem.

Jak to bude vypadat uvnitř kurzu?

Kurz bude pro vás celý přístupný ihned po vstupu a budete ho moci neomezeně využívat po dobu 12 měsíců formou samostudia.

Ale i po uplynutí této doby vám zůstanou všechna videa cviků a masáží ve formě ebooku, který si stáhnete do svého počítače. Můžete si je tak kdykoliv připomenout.

Jedenkrát ročně, v lednu, provádím osobně klienty tímto kurzem v rámci 4 týdenních setkání na ZOOMU a 4 modulů s úkoly. Pokud vás to bude lákat, dostanete ode mne nabídku dokoupit pouze ZOOM setkání.

Kdo pro vás kurz připravil?

PhDr. Jana Tůmová, PhD.

Jsem dětská fyzioterapeutka se specializací na psychosomatiku, která se věnuje už skoro 20let svým pacientům nejen v ordinaci dětské rehabilitace, ale i v online světe formou ebooků a kurzů.

Ráda hledám souvislosti mezi fyzickým tělem a psychikou a miluji jednoduchá řešení, která jdou do hloubky problému. Své pacienty vedu k pochopení a propojení jednotlivých částí a podporuji je na jejich cestě k uzdravení.

U větších dětí se specializuji na chronické bolesti hlavy a učím je vracet se zpátky ke svým pocitům a k řeči těla. Mýma rukama už prošlo několik stovek těchto dětí a jejich stav se ve spojení s psychosomatikou velmi rychle zlepšuje.

Jsem maminkou 3 dospělých dětí a babičkou několika vnoučat, jejichž počet se neustále zvyšuje. Se svým mužem ráda trávím čas na moři při jachtingu.

Mým záměrem je ukázat vám souvislosti mezi psychikou dítěte a jeho tělem a navést vás speciálními technikami ke zlepšení nejen svalového napětí ale i vašich vzájemných vztahů.

Časté otázky a odpovědi

Je hrbení u dětí dědičné?

Velmi často ano. Dědí se svalové napětí, postavení těla i prožívání jednotlivých emocí. Ale to neznamená, že to nejde ovlivnit.

Je nějaké období, kdy jsou děti k hrbení náchylnější?

Určitě ano. Nejvýraznější je to právě v pubertě. Děti rychle vyrostou a často nevědí, jak používat tělo. Také zde je nejvýraznější vliv emocí a hormonálních změn. Ale existují i jiná období. Třeba nástup do školy. Zde je hlavně změna pohybových návyků ve formě dlouhého sezení v lavici a dále pak hodnocení a srovnávání s vrstevníky, které hlavně introvertům nedělá moc dobře.

Musí tyto děti cvičit až do dospělosti?

Každopádně NE. Dlouhodobé cvičení bych já jako terapeut nechala pouze postiženým dětem a korzetovaným skoliózám. Ostatní děti mají být ve sportovních kroužcích a cvičit pouze krátkodobě při zhoršení stavu nebo při bolestech pohybového aparátu.

Jak reagují dětí na informaci o propojení psychosomatiky a hrbení?

Většinou velmi vstřícně a nadšeně. Děti nejsou hloupé a vnitřně cítí, že něco není v pořádku. Jakmile to někdo pojmenuje a zvědomí, jejich obličej se rozzáří a hltají každé slovo.

Zlepšení vzájemných vztahů se děje i prostřednictvím masáží. Nechají se masírovat všechny děti?

Zatím jsem nezažila při své práci dítě, kterému by byla nepříjemná masáž. Někdy se zlobí na rodiče a nechtějí, aby se jich dotýkaly. Ale zde právě pomůže masáž pojmout jako léčebnou techniku hlazení ke zlepšení svalového napětí. Děti zde mohou zažít právě ten pocit přijetí a bezpodmínečné lásky beze slov, který tolik potřebují.

Co když dítě nebude chtít spolupracovat?

Někdy se stane, že vztahy mezi rodiči a dětmi jsou narušené delší dobu a je potřeba tomu dát čas. Každopádně informace obsažené v kurzu vám neutečou a vy je postupně, nenásilně, nabízíte a zpracováváte si svou část cesty.