Můj příběh

Jmenuji se Jana Tůmová a mým koníčkem i zaměstnáním je práce s dětmi a s jejich rodiči. 

V průběhu studia na vysoké škole jsem si k oboru fyzioterapie zvolila specializaci psychosomatiky a začala jsem lidské tělo vnímat více komplexně a všímat si množství souvislostí. Postupně se mi na škole narodily i mé tři děti a o nasměrování k dětské rehabilitaci bylo rozhodnuto.

Už  20 let pracuji jako fyzioterapeut s dětskými pacienty. Největší radost mám z toho, když vidím spokojené a usměvavé maminky a děti, které po cvičení odcházejí z mé ordinace.

Ale ze začátku to tak mnohdy nebylo. Hledala jsem svůj vlastní přístup k dětem, rodičům i ke cvičení miminek Vojtovou metodou.

Společně s maminkami a dětmi jsme postupně našly způsoby, jak cvičit, aby to bylo pro děti a jejich rodiče, co nejpříjemnější.

Miminka u cvičení často pláčí a ne všechny maminky byly na pláč svých dětí připravené. Často plakala maminka i dítě. Rodiče bojovali s pocitem, že svým dětem ubližují a že je kvůli tomu nebudou mít děti rády.

A to byla věc, kterou jsem chtěla změnit. Chtěla jsem, aby se maminky cítily dobře, aby přesně věděly, co se u cvičení odehrává a jak mohou pro miminko vytvořit ideální podmínky. Chtěla jsem, aby i pro miminka samotná bylo cvičení srozumitelné s jasnými pravidly, bez zbytečného stresu.

Jednoduše jsem se chtěla cítit dobře já i moji pacienti.

A tak jsem postupně s maminkami více mluvila, více vysvětlovala, více podporovala, více uklidňovala a maminky byly klidnější, usměvavější, komunikativnější, nadšenější a mě se začala více a více plnit ordinace. Postupně jsem musela pacienty odmítat a to mi nebylo přijemné.

A tak vznikl nápad vytvořit webovské stránky o dětské rehabilitaci a psát články a ebooky  pro maminky,  které se ke mě do ordinace nedostanou.

Postupně jsem začala psát i články pro větší děti a posledních 8 let se specializuji také na léčbu reflexu pomocí změny dechového stereotypu u dětí i dospělých. Pro dospělé pacienty jsem minulý rok vytvořila úspěšný 6 týdenní online kurz Prodýchej se refluxem, kterým už prošlo několik stovek spokojených klientů.

Své zkušenost s pohybovým vývojem dětí předávám i studentům v rámci dálkové studia na FTVS UK jako externí učitel. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video