Jak ovlivnit hrbení dětí

Při mé profesi dětského fyzioterapeuta se s problémem „hrbení“ dětí setkávám velmi často.

Děti se málo hýbou, sedí často v nevhodných pozicích u počítače a chybí jim každodenní obyčejná chůze i pravidelná sportovní aktivita v rámci kroužků a sportovních oddílů.

Ze své praxe vím, že přinutit náctileté děti k pravidelnému cvičení je někdy nadlidský výkon. 🙂

Proto jsem dlouho hledala cvik, který by byl jednoduchý a zároveň měl rychlý efekt v podobě rovnějších zad. Děti totiž nejsou moc trpělivé, ale když vidí výsledek, začne jim to dávat smysl a jsou ochotné nadšeně cvičit i samy.

A takový cvik jsem opravdu před pár měsíci objevila. Poctivě jsem ho otestovala na svých pacientech a jsem nadšená z výsledku. Většině dětem se velmi rychle rovnají záda.

A proto bych se s vámi dnes ráda o tento cvik podělila.

Jmenuje se VELKÝ PŘEDKLON A ZÁKLON TRUPU a pro jeho správné provedení jsem pro vás natočila video. Důležité je prohnutí v oblasti mezi lopatkami a zapažení rukou, oblast beder zůstává skoro rovná. Cvik většinou stačí zacvičit 1x denně v počtu provedení 5 -10x. Ideálně po delším sedu. Je vhodný samozřejmě nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Tak už na nic nečekejte a dejte se do toho. 🙂

Pokud by vás cvičení chytlo, tak klidně můžete pokračovat sestavou cviků z ebooku Cvičení větších dětí formou hry .

Ale pokud moc na cvičení nejste a intuitivně víte, že ani vaše dítě u cvičení není schopné dlouho zůstat, možná by se vám líbil nový online kurz Hrbení dětí s hlediska psychosomatiky. Není to ebook se cviky, ale zážitkový kurz pro rodiče a jejich děti, který má za cíl skrze téma hrbení dětí přivést děti blíže k sobě a rodiče blíže ke svým dětem.

Jsem totiž velký nadšenec psychosomatiky, kterou jsem studovala už před 20 lety jako specializaci na VŠ. Baví mě hledat souvislosti mezi psychikou a fyzickým tělem. Své pacienty vedu k pochopení a propojení jednotlivých částí a podporuji je na jejich cestě k uzdravení a k větší radosti ze života.

Jana Tůmová
Specializuji se na dětskou rehabilitaci a díky tomu pomáhám rodičům podporovat jejich děti ve správném motorickém vývoji.Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem žena, matka třech dětí, manželka odvážného muže a autorka mnoha ebooků o cvičení miminek i větších dětí formou hry>>.
Komentáře